humor-ole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


humor-ole
 
RejestracjaZalogujPortal*IndeksLatest images

 

 Na tarasie, pod palemką...

Go down 
+3
szokoladka
bogatka1
Baba
7 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 26  Next
AutorWiadomość
Baba
była i się zmyła :)




Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime25/1/2013, 13:06

to lepiej jak chce byc pocahontas w koncu nie male dziecko juz zeby byc wiedzma albo diablica, masz cos takiego, z czego moznaby tunike zrobic taka z fredzlami? sa takie materialy w sklepach , ktore wygladaja jak miekko wyrobiona skora, tunike to latwo bys zrobila , , jakies by trzeba bylo ozdoby do niej. Jesli masz film na plycie - "Dancing with wolves" z Kevinem Kostnerem , albo pozycz z wypozyczalni - tam jest sporo indianskich ubiorow pokazanych , w ogole film jest bardzo barwny. FIlm bys mogla zastopowac jak cos ciekawego zobaczysz i moglybyscie cos z Lalka narysowac a pozniej na podstawei tego zrobic jakies ozdoby. Zrob Jej tez taki makijaz, zeby wygladalo ze ma wystajace kosci policzkowe, skosnawe oczy itd.
Bedzie slicznie wylgadac
Powrót do góry Go down
Baba
była i się zmyła :)




Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime26/1/2013, 00:23

no i co?
bedzie Lalka Indianka?
Powrót do góry Go down
Fionka
specjalistka nie tylko od kawy
Fionka



Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime26/1/2013, 01:37

No ja myślę, że będzie...
nie uwierzysz, ale znalazłam i przywlekłam swoje stare szatki...
sukienkę jadowicie żółtą, z jakimś końskim(?) motywem i napisem Winetou, kaftan kolorowy z szerokimi rękawami i swoją skórzaną spódnicę...
sandałów nie mogłam znaleźć, ale jeszcze poszukam, a jak nie to sfabrykuję ...
opaska skórzana z piórkiem, dwa warkocze i jakieś indiańskie świecidełka, akurat koleżance na zamówienie robiłam, coś tam zostało...
Będę miała pracowity tydzień chyba...
Bluzkę z piórkami wyprałam , dziecię przymierzyło, ale jeszcze do niej musi lat parę rosnąć, nic to...
jeszcze ją kiedyś za kurę przebiorę... Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 198279

Piórka po wypraniu i wyschnięciu przetrzepałam ręką i jak nowe są...

zrobię może jakieś fotki jak już się w to ubierze ...

Serio myślisz, że przebieranki za diablicę to tylko dzieciom uchodzą??
Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Diablica Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Diablica-sexy-lux Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 _bp1417

nawet Rihanna
Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Niezla_diablica_tej_klip_5554530

hhhmmmmm.... Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 198279
Powrót do góry Go down
Baba
była i się zmyła :)




Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime27/1/2013, 01:59

ale nie w takom dyjablicem , bo taka to tyko do "domow zabawy" przynalezy

tfu!!!!!

wstydzilaby siem Fijonka przy swintej niedzieli takie lobraski umieszczac

ludzie popatrzom i chop zatrzyma babe w domu zamiast na sume z niom isc


Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 288169
Powrót do góry Go down
Fionka
specjalistka nie tylko od kawy
Fionka



Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime28/1/2013, 14:51

W sobotę umieszczałam, nie w niedzielę...
a jak żeście chcieli w Panbuka wierzyć jak w Diabeła/ Pokusę nie wierzycie ?
wroga trza znać...
jeden taki to mówił, że trza wroga znać i w gembę lać...
ale nie wiem czy w tym samym rzecz,
bo onemu chyba o wódkie chodziło...
ciągle ją lał w gembę...

diabeły mają różne oblicza...

Mnie dziś pokusa wzięła na pomidory...suszone,
właśnie zalewam wodą do rozmoknięcia, dziecię wysłałam po oliwę i czosnek, no dobra, po zielsko prowansalskie też...jak się zmaceruje będzie pycha jadło...
ale zanim co...kawa...
Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 21.latte-art
Powrót do góry Go down
Baba
była i się zmyła :)




Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime29/1/2013, 02:34

ale pikny pyszczek !
Powrót do góry Go down
Baba
była i się zmyła :)




Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime30/1/2013, 13:28

a moze Fionka babie powi co ze suszonych pomidorow robi - co to za jadlo co to mowi: pycha jes
Powrót do góry Go down
Fionka
specjalistka nie tylko od kawy
Fionka



Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime30/1/2013, 15:17

Pomidorki suszone, tak z 25 deko (to jest na duży, litrowy słoik) zalewam wodą, w przepisie było, żeby na godzinę i w zimnej,
ale wolę w lekko ciepłej a czas uzależniam od stanu mięknięcia... (jest takie słowo??) Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 198279
Sprawdzam organoleptycznie co jakiś czas ...
Jak już są w miarę miękkie, odsączam na durszlaku/sitku z wody, kroję czosnek w ilości mniej więcej 1 główki, no czasem dorzucam jeszcze połówkę, mówię o tym dużym czosnku, kroję go w cienkie plasterki i wrzucam garstkę na dno słoika.
Następna warstwa to pomidory, na to sypię łyżkę ziół prowansalskich, grillla ziołowego, ja dodaję jeszcze delikat do mięs, bo lubię, ale nie trzeba koniecznie .. co kto lubi...i znów warstwa czosnku, pomidory, zioła...
Warstw tyle ile się w słoiku zmieści, żeby był prawie pełen.
Wszystko zalewam oliwą lub olejem, też co kto lubi, ostatnio używam oleju, bo trafiłam na jakąś gorzką oliwę...i mam odium...
Musi postać kilka godzin, żeby przeszło smakami...
Najbardziej lubię takie pomidorki z suchym ciemnym pieczywkiem, albo na serku twarogowym, wtedy pieczywko obojętne...
Nadaje się na zakąskę i jako ciekawostka dla smakoszy...
Na drugi, trzeci dzień najlepsze ze wszystkiego są czosnki z ziołami, bo pomidorów na ogół już nie ma...
Na pierwszy raz polecam mały słoik i tak z 10 deko pomidorów, bo nie wszystkim musi smakować, ale spróbować warto...polecam.
Zrobiłam fotki, ale Luxus powlókł gdzieś aparat, jak wróci, a będą jakieś znośne to wrzucę...
Powrót do góry Go down
Fionka
specjalistka nie tylko od kawy
Fionka



Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime30/1/2013, 17:35

Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Pomidorce
Powrót do góry Go down
Baba
była i się zmyła :)




Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime31/1/2013, 00:45

a jeszcze jakby mie Fionka powiedziala co to som ziola prowansalskie:

najprawdopodobniej dla wygody pan domu zsypano w torebki mieszanke czego tam - moze mie Fionka przeczyta na torebce jakie ziola wchodzom w te mieszanke
Powrót do góry Go down
Baba
była i się zmyła :)




Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime31/1/2013, 00:46

a co do tego "stanu miekniecia" to nie wim czy takie wyrazenie jest, ale nie brzmi dziwacznie , wiec pewnie jest albo mozna se tak powiedziec
Powrót do góry Go down
Fionka
specjalistka nie tylko od kawy
Fionka



Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime31/1/2013, 12:23

Jesoooos...co się dzisiaj z grafiką na forum porobiło?? ponakładane jedno na drugie ...pomocy
Tylko ja tak widzę??
bo to już któryś raz...

Babo...nie mam już torebki z ziołami, ale myślę, że oregano, bazylia, tymianek, rozmaryn na pewno są w składzie, nie znam proporcji, ale możesz eksperymentować, jak pójdę do sklepu to poczytam na torebce co tam jeszcze...

Śniegi zeszły prawie, deszcz w nocy padał mocno, teraz świeci słoneczko i jakoś tak pozytywnie za oknem, aż się chce wyjść poszukać przebiśniegów.
U Adminki pewnie rosną na podwórku...usmiech1

Mam dzisiaj ochotę na kapuchę, taką po polsku z grzybami, smażonym boczkiem i zasmażką...
tylko nie wiem czy mi się chce to gotować... blue1402
Powrót do góry Go down
Admin
admin
Admin



Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime31/1/2013, 15:20


Fionka napisał:
Jesoooos...co się dzisiaj z grafiką na forum porobiło?? ponakładane jedno na drugie ...pomocy
Tylko ja tak widzę??
bo to już któryś raz...

Dziwna sprawa, ale u mnie nic takiego nie dzieje się . Nie wiem dlaczego?
Postaram się to wyjaśnić.

Cytat :
Babo...nie mam już torebki z ziołami, ale myślę, że oregano, bazylia, tymianek, rozmaryn na pewno są w składzie, nie znam proporcji, ale możesz eksperymentować, jak pójdę do sklepu to poczytam na torebce co tam jeszcze...

Mam "Kamisa", skład: bazylia, majeranek, rozmaryn, szałwia, cząber, oregano, tymianek, mięta. blue1401

Cytat :
Śniegi zeszły prawie, deszcz w nocy padał mocno, teraz świeci słoneczko i jakoś tak pozytywnie za oknem, aż się chce wyjść poszukać przebiśniegów.
U Adminki pewnie rosną na podwórku...usmiech1

Nie rosną hmm chciałabyś w styczniu przebiśniegi LOL


Cytat :
Mam dzisiaj ochotę na kapuchę, taką po polsku z grzybami, smażonym boczkiem i zasmażką...
tylko nie wiem czy mi się chce to gotować...
blue1402

do roboty, no LOL wypad od komputera, LOL rodzinę zagłodisz LOL
Powrót do góry Go down
https://humor-ole.forumakers.com
Fionka
specjalistka nie tylko od kawy
Fionka



Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime31/1/2013, 19:30

Chciałabym, a co?? pomarzyć nie można??

Nie ugotowałam kapuchy, ale kupiłam i pewnie jutro ugotuję,
dziś Potwory gotują, bo Lalka w domu ze skręconą nogą, obrała ziemniaki
bo Czarodziej miał ochotę na podpiekane, więc z głowy...
Ja tylko kotlety z tzytzków...na wynos nawet, robiłam...
a i na zachciankę Lalce zupkę chlipkę ... zniknęła błyskawicznie...

z tymi grafikami...to nie wiem czy znajdziesz przyczynę, może to moje ustawienia javy szwankują, bo ostatnio coś z wtyczkami się działo...
poza tym lata mi po pulpicie żółty pies, merda ogonem, oblizuje się, ziewa, spada z góry na dół, a jak mam otwarty jakiś folder to na nim siedzi...czasem gazetę przynosi...
bożesztymój..strach otworzyć stronę z kotami, bo nie wiem co mu do tego żółtego łebka strzeli... Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 865927
Powrót do góry Go down
Baba
była i się zmyła :)




Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime1/2/2013, 03:06

s tom grafikom to byc moze u CIebie tylko Fionko - u mnie niegdy sie tak nie zdarzylo a jestem juz tu od dosyc dawna

dziekuje za sklad ziol - ale zastanawiam sie dlaczego mieszanka z tylu ziol: kazde inaczej pachnie, jaki to ogolny zapach moze byc

A sie pochwale ze przebisniegi to widzialam kiedys na dziko rosnace, ale tylko raz w zyciu - na Gorze Pilsko nad Korbielowem. ALe tez nie w styczniu... bo tam snieg lezy az do maja-czerwca
Powrót do góry Go down
Mieczysław8
rozbitek
Mieczysław8



Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime3/2/2013, 14:06

Przyszedłem tu, by Fionie pazurki u nóg pomóc malować. A zamiast w salonie kosmetycznym - wylądowałem jakieś kuchni. Ech wy kobitki - kto się wśród was wyzna ?
A jak mi Fionka jakiś serniczek do kawy da wraz z uśmiechem, to może zabawię u niej dłużej ? Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 50478
Powrót do góry Go down
Baba
była i się zmyła :)




Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime4/2/2013, 04:35

hehehe, pazurki Mieczyslaw przyszed malowac, to se siede w konciku i ja tera popatrzem

niech sie Mieczyslaw nie przejmuje - toc jak baby same byly to siem i o kuchni zgadalo
Powrót do góry Go down
Fionka
specjalistka nie tylko od kawy
Fionka



Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime4/2/2013, 15:22

Serniczek wedle życzenia...
ale najpierw kawa...
zimowa...
Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Images?q=tbn:ANd9GcR0SwM0_9uhdgAYd56giV_wWZN80i1AEMSThSXJf8wdNCfyTQ_Few

kocia...
Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Images?q=tbn:ANd9GcSGKafhMa9rcmPHe0j0fVw0A7oNur2tf4G2DW8c4RbTeggNp47PkA

smocza...
Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Images?q=tbn:ANd9GcSJAFZsshpa8LTlxcvbqUAQUCNmNgMY2U_-N2xV76MLvSYqXMWn

serniczek dla wszystkich...
Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Sernik_6

jesooo...aż mi się zachciało słodkiego...

Mieczysławie...hm...uścislijmy, te pazurki Fionie pomagać malować to chciałeś na Fionkowych nogach czy na nogach zachodzacych klientek..??
Czy może dwa w jednym?? Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 198279
Każda pomoc mile widziana, a jeszcze jak za pomoc będziesz jedynie słodyczy wołał, to przyjmuję bez zastrzeżeń...

Babo...dzięki! za przyzwoitkę Cię mam, bo by mnie Luxus mógł krzywo patrzeć... Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 204101

No..kawa z głowy, wkleję Wam moją indiankę, bo już po balu...
biedne dziecko, nawet pohulać nie mogło...
Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 34
Powrót do góry Go down
Baba
była i się zmyła :)




Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime5/2/2013, 00:13

no...dzienkowac nie trzeba , jo to sama wim jak to jes jak chop przylezie jakis i nie wiadomo kto go widzial i na jenzyi moze kubite wzianc a poniesie plotkem i Luksus moze uslyszec co caly garnizon se pryzszed pazurki malowane oglondac

a Potforek zachorowal cy cus? czemu nie byl na balu - bo widzem na zdjecnciu nie ma gipsu an nodze, buty tez ma
Powrót do góry Go down
Fionka
specjalistka nie tylko od kawy
Fionka



Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime5/2/2013, 11:38

Ona nie ma nogi złamanej a tylko skręconą, miała bandażem ściągniętą i skakała na drugiej, tańczyć nie mogła, ale była organizatorem tej zabawy i musiała na niej być.
W gips Jej chirurg nie włożył...z litości chyba...ale chodzić może tylko z łózka do kuchni i łazienki i to jeszcze jak musi...
za tydzień wyjazd na zimowisko i mam nadzieję, że będzie już lepiej...
Dorosła do moich górskich butów, sztywne jak dawniejsze Koflachy, powinny chodzić za Nią... Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 198279
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: Na tarasie, pod palemką...   Na tarasie,  pod palemką... - Page 13 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Na tarasie, pod palemką...
Powrót do góry 
Strona 13 z 26Idź do strony : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 26  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
humor-ole :: ARCHIPELAG WYSP SZCZĘŚLIWYCH :: Cafe Fionka-
Skocz do: