humor-ole
 
Rejestracja  Zaloguj  Portal*  Indeks  FAQ  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematuShare | .
 

 Księżowskie wpadki i przypadki

zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
admin
avatar


PisanieTemat: Życie poczęte święte?   Styczeń 21st 2013, 17:44

Życie poczęte święte? nie dla wszystkich zły2

Cytat :
Ksiądz z Poznania, który nie wezwał karetki pogotowia do rodzącej na plebanii kochanki, zostanie zawieszony w czynnościach kapłańskich” - informuje w specjalnym oświadczeniu poznańska kuria. I zapowiada, że arcybiskup przedstawi Watykanowi prośbę o przeniesienie księdza do stanu świeckiego.

O sprawie ponownie jest głośno, bo ksiądz powiedział jednej z dziennikarek telewizji publicznej, że najprawdopodobniej zostanie proboszczem. Dwa lata temu tuż po śmierci dziecka został wysłany na Ukrainę, a prokuratura początkowo sprawę umorzyła.


- Wobec nowych okoliczności, ksiądz arcybiskup zgodnie z przepisami prawa kościelnego całą sprawę przedstawi Stolicy Apostolskiej - powiedział Radiu Zet sekretarz kurii ksiądz Ireneusz Dosz. Jednak nie wiadomo, jak długo potrwa ta procedura.

Po ujawnieniu wydarzeń w styczniu 2011 roku, ks. Mariusz Grzesiak został zawieszony w czynnościach kapłańskich i zastosowano wobec niego procedury przewidziane przez prawo kanoniczne. Dalsze postępowanie zostało uzależnione od wyniku dochodzenia prokuratury.

źródło - KLIK TUTAJ


I jeszcze bardzo prawdziwe słowa.

Cytat :
Duch Święty często kpił z katolickich decydentów w ogóle, a Panów na Watykanie w szczególności, zmieniając doktryny, których wcześniejsze nieprzestrzeganie groziło stosem albo odsądzeniem od czci i wiary - czyli klątwą! Bo zafascynowany fałszywie i obłudnie pojętą ascezą Kościół potępiał prawie wszystko, co mogło ulżyć doli zapracowanych owieczek. Krzywym okiem patrzył zarówno na używanie pługa, jak i krótkie spodenki gimnazjalistek ćwiczących na lekcjach wychowania fizycznego (biskup łomżyński Stanisław Kostka Łukomski).
Jednak Kościół, który tak często kompromitował się „objawionymi" na chwilę prawdami, dziś jest już ostrożniejszy w promowaniu swoich „nieomylnych" mądrości. Zanim Watykan ogłosi wiernym kolejną bajkę „do zbawienia koniecznie potrzebną", wysyła swoich harcowników, którzy niby prywatnie przedstawiają jakąś teorię, sondują ją, a w razie porażki szybko się wycofują.
Kim są ci harcownicy?
To cała masa księży, którzy na rozkaz papieża gotowi są potępić samego Jezusa zwanego Chrystusem.
Charakterystycznym przykładem jest tu o. Zygmunt Okliński - były rektor seminarium paulinów na Skałce w Krakowie. Na wykładach ze swojego przedmiotu (homiletyka) głosił studentom, że internet jest dziełem... szatana. Jak to argumentował?
W alfabecie hebrajskim każdej literce podporządkowana jest jakaś cyfra. Na przykład „w" (waw) odpowiada szóstka. Trzy literki „w", od jakich zaczynają się adresy stron internetowych, to tyle samo, co trzy szóstki. A to już symbol bestii! Głupi klerycy (alumn = nieoświecony) uśmiechali się z politowaniem, słysząc takie brednie, więc rektor nie sprzedawał dalej swoich rewelacji. Za to inne równie genialne prawdy dalej są wlewane do mózgownic owieczek i baranków. Niepokalane poczęcie, wniebowzięcie, transsubstancjacja i wiele innych, o których nie mówi ani Biblia, ani najstarsza tradycja, a rozum wypowiada się tylko z dezaprobatą - są dogmatami, czyli prawdami, w które trzeba wierzyć albo... won ze wspólnoty - klątwa i anatema!
I jak tu wypłynąć na głębię „oświecającej” wiary, skoro pod płytkim lustrem i tak już mętnej wody święconej jest drugie dno - pełne mułu niedorzeczności?
_________________
Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.
źródło KLIK TUTAJ

Powrót do góry Go down
http://humor-ole.forumakers.com
Admin
admin
avatar


PisanieTemat: Księżowskie wpadki i przypadki   Marzec 1st 2013, 12:44

dno

Onet napisał:
Lubelska prokuratura oskarżyła prof. KUL ks. Stanisława T. o plagiat. Profesor nie przyznał się do zarzutu. Wcześniej w postępowaniu dyscyplinarnym na uczelni został ukarany naganą.
Akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu nauczycielowi akademickiemu KUL Stanisławowi T. został skierowany do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód - poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

Według prokuratury Stanisław T. przywłaszczył autorstwo cudzych utworów w publikacji "Ewolucja kościelnego prawa polskiego w świetle kodyfikacji do XIX wieku".

W lipcu 2008 r. złożył on publikację w wydawnictwie KUL i wskazał siebie jako wyłącznego jej autora, podczas gdy w książce zamieszczone zostały obszerne fragmenty innych prac, bez wskazania ich rzeczywistych autorów. Chodzi o fragmenty publikacji autorstwa pięciu osób.

W toku śledztwa prokuratura przywołała opinię biegłego z zakresu ochrony własności intelektualnej. Jak zaznaczyła Syk-Jankowska, z opinii tej wynika, że uchybienia, które znalazły się w badanej książce ks. Stanisława T. - np. treści przepisane z innej książki bez podania autora, brak zaznaczenia obszaru cytowania innych autorów - stanowią plagiat bądź autoplagiat.

Wielokrotne naruszenie cudzych praw autorskich ks. Stanisławowi T. zarzucił prof. Wacław Uruszczak, kierownik Katedry Historii Prawa Polskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, który przestudiował 14 prac opublikowanych przez duchownego w latach 2003-2008.

więcej: ksiądz-oskarżony-o-plagiat

"DOBRY" uwaga2010 dno przykład dla owieczek. blue1406


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Marzec 11th 2013, 11:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://humor-ole.forumakers.com
Fionka
specjalistka nie tylko od kawy
avatar


PisanieTemat: Re: Księżowskie wpadki i przypadki   Marzec 1st 2013, 13:47

smiech1 smiech1 smiech1
bardzo dobry przykład...
Swoją drogą takie zachowana są masowe, powinny być karane jak zwykła kradzież...
napiętnowane i szeroko publikowane...

może by tradycje pręgierza przywrócić?? albo obcinanie rąk??
Powrót do góry Go down
Admin
admin
avatar


PisanieTemat: Re: Księżowskie wpadki i przypadki   Marzec 11th 2013, 11:31


Cytat :
Ksiądz Tomasz P. ze wsi Wąsewo w woj. mazowieckim straszył nastolatków szatanem i kazał im pić święconą wodę. Opowieści kapłana wywołały zbiorowy atak histerii. Pięć gimnazjalistek zabrało pogotowie.

Ksiądz Tomasz P., 27-letni wikariusz parafii w Wąsewie zapraszał uczniów miejscowego gimnazjum na spotkania. Często odbywały się one w mieszkaniu kapłana. Głównym tematem rozmów i opowieści księdza były egzorcyzmy i opętania.

- Mówił, że wszystkie mamy w sobie demona. Kazał nam pić święconą wodę, aż wymiotowałyśmy - opowiada dziennikarzom "Super Expressu" jedna z gimnazjalistek. Zdarzyło się później, że podczas modlitwy dziewczyny mdlały.

O tym, co dzieje się na tych spotkaniach, rodzice dowiedzieli się dopiero wtedy, kiedy jednego dnia aż cztery razy do miejscowej szkoły wzywano karetkę pogotowia. Kilka uczennic upadło na podłogę. Krzyczały, miały drgawki i nie pozwalały się dotykać. Mówiły, że na kościele widziały demona.

zły2
Powrót do góry Go down
http://humor-ole.forumakers.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Księżowskie wpadki i przypadki   

Powrót do góry Go down
 

Księżowskie wpadki i przypadki

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
nr strony

Permissions in this forum:Możesz odpowiadać w tematach
humor-ole :: SPOŁECZEŃSTWO :: Różne religie-
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu