humor-ole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


humor-ole
 
RejestracjaZalogujPortal*IndeksLatest images

 

 Co sądzisz o eutanazji?

Go down 
4 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Gość
Gość
Anonymous



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Eutanazja za i przeciw   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime21/1/2010, 16:07

Chciałbym rozpocząć dyskusję o eutanazji. Budzi wiele emocji i jest krytykowana i chwalona. Na początek podaję opinię lekarza, pod którą całkowicie się podpisuję, co wy na to?
Opinia została wydana po przeczytaniu informacji o skazaniu w USA matki na karę dożywotniego więzienia za podanie 22-letniemu synowi śmiertelnej dawki heroiny. Nie mogła patrzyc na jego mękę po wypadku komunikacyjnym, którego stał się ofiarą. Stan syna lekarze okreslili jako beznadziejny, za parę lat mógłby być odłączony od urządzeń podtrzymujących życie i skonać, być może, w męczarniach z głodu i pragnienia. Matka nie pozwoliła na taki koniec.


Jestem lekarzem, widziałem śmierć, widziałem zachowania - godne i niegodne - rodzin, innych lekarzy. Jestem całkowicie po stronie Ludzi mających godność i odwagę patrzenia śmierci prosto w twarz. Gdybym miał możliwość - pomagałbym im w przejściu przez te straszne chwile, ufając, że i Oni i ja mielibyśmy - oprócz bólu ludzi uczestniczących w tragedii - również poczucie spełnienia najbardziej ludzkiego obowiązku wobec drugiego człowieka. Naturalnie - nie ma mowy o roszczeniu sobie bodaj ułamka jakkolwiek rozumianego medialnie szacunku z tego tytułu. Dla mnie byłby to zaszczyt pomocy CZŁOWIEKOWI.
Czytając podobne artykuły "zalewa mnie krew"na tępe przywiązanie niektórych ludzi do głupich doktryn podszytych tak naprawdę tępotą i zwykłym tchórzostwem rodem z Watykanu. Takie podejście to ślepy na ludzkie cierpienie paternalizm, który jest jest czymś okrutnym, głupim i nieracjonalnym. Prezentowane doktrynerstwo każe traktować cierpienie jako pożywienie dla tych, którzy - straszne to - mają chyba jakąś patologiczną, egoistyczną satysfakcję z niego. Tak jakby cudze cierpienie było im potrzebne do ich samorealizacji. Hipokryzja dotyka prawników, polityków, lekarzy a w szczególności małych człowieczków w sutannach, którzy roszczą sobie, że "zawsze wiedzą lepiej" w tym również na poziomie najbardziej intymnych, osobistych decyzji dotykających istoty naszego człowieczeństwa.
Artykuł opisuje Ludzi pozbawionych hipokryzji, co dla tępych hipokrytów jest czymś nie do pomyślenia.
Tacy ludzie nie mają żadnych hamulców przed włażeniem z gumiakami w ludzkie życie. Cóż - jest jak jest.
Powrót do góry Go down
Admin
admin
Admin



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime22/1/2010, 11:06

Taki jeden napisał:
Chciałbym rozpocząć dyskusję o eutanazji. Budzi wiele emocji i jest krytykowana i chwalona. Na początek podaję opinię lekarza, pod którą całkowicie się podpisuję, co wy na to?
Opinia została wydana po przecz /.....

.... / pozbawionych hipokryzji, co dla tępych hipokrytów jest czymś nie do pomyślenia.
Tacy ludzie nie mają żadnych hamulców przed włażeniem z gumiakami w ludzkie życie. Cóż - jest jak jest.



Taki jeden Co sądzisz o eutanazji? 439275 dostajesz bańki i minusik. Co sądzisz o eutanazji? 198279
Nie wiem co tak naprawdę myślisz o eutanazji.

Uprzejmie proszę,
o wyraźne oddzielenie cytatami swoich słów od tych, które padły z ust innych autorów. Co sądzisz o eutanazji? 392718
Oczywistym jest dodanie linku - adresu do cytowanego tekstu,
albo przynajmniej autora. Co sądzisz o eutanazji? 392718


https://humor-ole.forumakers.com/jak-wklejac-obrazki-zdjecia-i-inne-glupotki-f2/jak-wklejac-obrazki-zdjecia-i-inne-glupotki-t49.htm
Fionka napisał:

Cytaty... /.../
jak chcemy zacytowć wypowiedź kogoś klikamy obrazek z dymkami... lub [b]wpisujemy ręcznie na początku i końcu cytatu [quote ]


Na końcu cytatu do znacznika [quote]
Z A W S Z E MUSI BYĆ DODANY! UKOŚNIK / (SLASH-slesz)

[/quote]


Co sądzisz o eutanazji? 979410

Czytelność postu to podstawa. Co sądzisz o eutanazji? 392718

Cytaty są konieczne! Może przecież być tak, że wypowiedź, do której chcesz się odnieść, jest 10 postów wczesniej, albo chcesz zacytować kilka osób w jednym poście. Tak więc UMIEJĘTNOŚĆ CYTOWANIA Co sądzisz o eutanazji? 579942 to podstawa!
Powrót do góry Go down
https://humor-ole.forumakers.com
bogatka1
pirat
bogatka1



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime22/1/2010, 12:25

Czarny Taki Jeden, jest wiele przeciw eutanazji. Głównie możliwość nadużywania tego prawa przez "kochających" z najbliższej rodziny.
W naszej chorej służbie zdrowia, z naszym zadłużonym ZUSem - widzę czarno przyszłość ludzi chorych. A im starsi jesteśmy, tym bardziej chorzy. I obawa, że następnym paktem będzie limit wieku dla uprawnionych do leczenia, zresztą taki limit w niektórych przypadkach już jest, tylko nie wszyscy o tym wiedzą.
Powrót do góry Go down
http://forum.gazeta.pl/forum/f,48033,aha_Grafika_com.html
Gość
Gość
Anonymous



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime22/1/2010, 13:35

Czuję się skopany i pouczony, przepraszam za niepodanie linka do oryginalnego tekstu z Onet.pl, moja wina. Zaznaczyłem boldem nieswój tekst. Tyle wyjaśnień, mój stosunek do eutanazji na życzenie człowieka poddawanemu tej eutanazji jest pozytywny. Napisałem oświadczenie dla rodziny co ma zrobić ze mną w razie czego. Jak wykorzysta to niecnie to trudno nie będę walczyć, umrę ze zdziwieniem na pysku.
Nie wiedziałem, że za nieumiejętność posługiwania się cytatem (jestem początkujący)otrzymuje się bańki i minusiki wstyd2
Mam pytanie; za co otrzymuje się plusiki? Może za "właściwe" poglądy, bo chyba nie za posługiwanie się narzędziami netowymi?
Uczciwie przyznam, że nie podoba mi się to placz .

PS. A tu brakujący link
http://www.wiadomosci.goniec.com/news/1/1_usmiercila_syna._brat_to_akt_milosci.html
Powrót do góry Go down
Admin
admin
Admin



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime22/1/2010, 13:55

Co sądzisz o eutanazji? 392718 Co sądzisz o eutanazji? 700888 Taki jeden Co sądzisz o eutanazji? 860491

Widocznie mam gorszy dzień, przepraszam za to "skopanie" Co sądzisz o eutanazji? 613248

Juz za chwilę wywieszę instrukcję, co i jak na forum, ale wszystkiego od razu nie dam rady! Co sądzisz o eutanazji? 392718
O plusach też będzie.

Tylko mi w jaki Co sądzisz o eutanazji? 34759 nie wpadaj, bo ja gołebięgo serca jestem, i zaraz też się rozpłaczę Co sądzisz o eutanazji? 992611

Minusa dałam, za to że nie podałeś linku.
No i za ogólny "wystrój" postu.
ZAWSZE przed wysłaniem |Send |- wyślij. postu można kliknąć w | Preview |- podgląd, jak post bedzie wyglądał na łamach forum|
Można też swój brudnopis postu zapisać na swoim profilu /jeśli w danym momencie nie bardzo chcemy go wysłać/ Kliknąć okienko |Drafts| - szkic, brudnopis.
Co sądzisz o eutanazji? 979410

Wyjątkowo, ten jeden raz wycofałam tego minusa Co sądzisz o eutanazji? 392718
Powrót do góry Go down
https://humor-ole.forumakers.com
Gość
Gość
Anonymous



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime22/1/2010, 14:19

Myślę, że dojdziemy do porozumienia, nie chowam urazy, obiecuję poprawę wyglądu 40b
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Anonymous



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime20/9/2010, 10:40

hmm... i z rozpoczętej dyskusji o eutanazji zrobił się wątek o tym jak poprawnie pisać na forum :D dobrze i tego się dowiedzieć ;) ale może podyskutujemy na temat podany w temacie wątku? ;)
ja sama jestem gdzieś po środku i dlatego chętnie dyskutuję na temat aborcji i eutanazji, lubię poznawać inne punkty widzenia i odpowiednie (=konstruktywne) argumentacje. generalnie jestem jednak za daniem ludziom prawa wyboru co do swojego życia i śmierci, oczywiście nie popieram samobójstw ani nic takiego, o nie! ale w sytuacji kiedy człowiek przez długi długi czas niesamowicie się męczy i nie ma absolutnie żadnych szans na poprawę jego zdrowia, należy się zastanowić, co jest dla niego lepsze...

czekam na Wasze opinie :)
Powrót do góry Go down
Admin
admin
Admin



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime21/9/2010, 10:14

Heppio
Eutanazja ma wiele odcieni.
Każdy powinien mieć prawo do samodzielnej decyzji o dalszym życiu.
Samobójstwo to specyficzna odmiana eutanazji. blue1400
Świadoma wegetacja, umęczona dolegliwościami fizycznymi
w przypadku chorych bez szansy na wyleczenie, jest okrutna.

A co z ludźmi, którzy na końcu swej drogi stają się warzywami wymagającymi całodobowej opieki?
Którzy nie są wstanie podjąć żadnej decyzji bo już nie rozumieją nawet prostych poleceń?


bogatka1 napisał:
...jest wiele przeciw eutanazji. Głównie możliwość nadużywania tego prawa przez "kochających" z najbliższej rodziny.

Bogatko
masz uzasadnione obawy nadużywania prawa do eutanazji przez bliskich.
Ale, w przypadku absolutnego braku kontroli nad czynnościami fizycznymi i psychicznymi ludzi w schyłkowym okresie,
czy właśnie eutanazja nie byłaby aktem miłosierdzia dla tej osoby i jej bliskich.
Ostatnio na oddział szpitalny trafił pacjent po 90-tce, praktycznie bez kontroli czegokolwiek; zagłodzony przez bliskich.

Spartanie mieli prosty i tani sposób. :1407:


___________________________________

Heppia napisał:
hmm... i z rozpoczętej dyskusji o eutanazji zrobił się wątek o tym jak poprawnie pisać na forum :D dobrze i tego się dowiedzieć ;)

PS
Heppio, dyscyplinowanie użytkowników czasem bywa konieczne. blue1405
Są na forum miejsca gdzie można gaworzyć do oporu.
Zacytowanie czyichś mądrych słów jest wskazane jako przyczynek do dyskusji.
Kopiowanie, przepisywanie cudzych tekstów bez podania autora, źródła jest niepoważne.
Powrót do góry Go down
https://humor-ole.forumakers.com
Admin
admin
Admin



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime9/1/2013, 22:37

CBOS. Ponad połowa Polaków skłonna zaakceptować eutanazję


Jerzy Owsiak napisał:
Ja bym się nie bał rozpocząć dyskusji na temat [ eutanazji przyp. red.].
Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy,
bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach.

wywiad z J. Owsiakiem - KLIK TUTAJ



GW napisał:

Ponad połowa Polaków skłonna jest akceptować eutanazję, rozumianą jako podanie przez lekarza środków przyspieszających śmierć ciężko, nieuleczalnie choremu, cierpiącemu pacjentowi, jeśli jest on w pełni świadomy i sam o to prosi - wynika z sondażu CBOS.
Temat eutanazji powrócił ostatnio za sprawą wypowiedzi Jurka Owsiaka. - Ja bym się nie bał rozpocząć dyskusji na ten temat. Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach - mówił pod koniec grudnia w wywiadzie dla serwisu Dziennik.pl.

Jego słowa spotkały się z błyskawiczną reakcją polityków i publicystów oraz hierarchów Kościoła.
A Konferencja Episkopatu Polski wydała w poniedziałek deklarację, w której przekonuje, że eutanazja nie jest dopuszczalna w żadnej sytuacji.


Tymczasem z przeprowadzonego przez CBOS sondażu wynika, że ponad połowa Polaków ma w tej kwestii inny pogląd. Aż 65 proc. badanych za dopuszczalne uważa zaprzestanie - za zgodą rodziny - podtrzymywania funkcji życiowych nieprzytomnego pacjenta z uszkodzonym mózgiem.

Natomiast 53 proc. Polaków - w badaniu CBOS - zgadza się również na podanie przez lekarza środków przyspieszających śmierć ciężko, nieuleczalnie choremu, cierpiącemu pacjentowi, jeśli jest on w pełni świadomy i sam o to prosi. Przeciw temu jest 39 proc. ankietowanych.

Więcej wątpliwości budzi wśród badanych pytanie o odłączenie specjalnej aparatury podtrzymującej funkcje życiowe pacjenta po wypadku, jeśli jest w pełni świadomy i sam o to prosi. Takie postępowanie tyle samo respondentów dopuszcza, co je potępia - po 45 proc.

Nieco częściej sprzeciw niż akceptację budzą inne sytuacje. Pomoc lekarza w samobójstwie pacjenta dopuszcza 43 proc. badanych, a potępia 48 proc. Na rezygnację z chemioterapii w zaawansowanym, nierokującym poprawy stadium choroby nowotworowej przyzwala 41 proc. Polaków, natomiast 47 proc. wyraża sprzeciw.

źródło: Gazeta Wyborcza KLIK TUTAJ
Powrót do góry Go down
https://humor-ole.forumakers.com
setka
Gość
Anonymous



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime10/1/2013, 09:18

jestem za
Powrót do góry Go down
Fionka
specjalistka nie tylko od kawy
Fionka



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime10/1/2013, 18:09

Nie wyobrażam sobie sytuacji gdy musiałabym prosić o eutanazję.
Nie umiem sobie wyobrazić, że mogłabym poprzeć czyjąś prośbę o to. Zwłaszcza osoby mi bliskiej.
Trudno decydować tak ogólnie...
Każda sytuacja jest inna i każda ma swoje za i przeciw...
Nie umiem powiedzieć co jest słuszniejsze.
Rozumiem sytuacje gdy nastąpiła śmierć mózgu i nie ma szans na wyjście ze śpiączki. W takiej sytuacji byłabym chyba za odłączeniem aparatury podtrzymującej życie.
Ale człowiekowi w pełni świadomemu??
obym nie musiała nigdy podejmować takich decyzji...
Powrót do góry Go down
Baba
była i się zmyła :)




Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime11/1/2013, 03:29

mowisz z pozycji czlowieka , ktory jest zadowolony z zycia i zycie uwaza za najwieksza wartosc

inaczej mowia osoby smiertelnie chore, ktore wiedza, ze nic im juz nie pomoze, a jedyne co moga oczekiwac to bezmiernego bolu, ktorego nie da sie niczym ukoic, wtedy dla takiej osoby - jesli bylabys odpowiedzialna za decyzje odlaczenia aparatury podtrzymujacej zycie - Ty ze swoim doswiadczeniem fantastycznego zycia bylabys zagrozeniem

niedawno mialam sytuacje gdy moj kot umieral - w pierwszym odruchu powiedzialas ze niepotrzebnie sie meczy, a skad wiedzaialas ze sie meczy, dlaczego przypuszczalas, ze nie ma szansy na wyzdrowienie/

dlaczego podaje przyklad - bo wszystko jest inne w zaleznosci od tego czy kochasz te istote, czy nie
Powrót do góry Go down
Admin
admin
Admin



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime11/1/2013, 12:20

Eutanazja. Warto sie zastanowić i przemyśleć, kiedy i dlaczego?
W ub. roku odszedł nasz kilkunastoletni pies.
Prawie do końca był w świetnej kondycji, ale niestety rak był wyrokiem.
Część rodziny była za tym, aby go zoperować;
żadnej gwarancji, że coś będzie lepiej.
Zaawansowany wiek ma swoje prawa. Męczył się bardzo.
Liczenie na cud byłoby przedłużaniem jego cierpienia.
Sam nie potrafił o tym powiedzieć,
więc trzeba było podjąć niełatwą decyzję o skróceniu jego cierpienia.

Łatwiej podjąć taka decyzję w przypadku zwierzaka,
a kiedy sprawa dotyczy starego człowieka, to już poważnejszy dylemat.
Co z człowiekiem, który staje się rośliną wymagajacą 24 godzinnej opieki?
nakarmienia, pieluch przy zerowym kontakcie webalnym.
Najprościej oddać do zakładu, a tam niekoniecznie ma zapewnioną opiekę.
Przez prawie 3 lata opiekowałam się babcią /80-83/.
Zero kontaktu, pieluchy, karmienie, przekładanie.
To jest traumatyczne przeżycie
i nikomu nie życzę aby znalazł się w takiej sytuacji.
Dołujący jest fakt, że niestety,
nawet nadłudzki wysiłek niczego nie zmienia! aż do nieuchronnego końca!

Jaki jest sens takiego działania? że mnie bozia wynagrodzi w niebie?
może to dobre wyjaśnienie dla tych, którzy wierzą w życie wieczne po śmierci.
Człowiek bez zastanawiania ucina łby zwierzakom hodowanym na pokarm,
bo jest najwyżej w łańcuchu pokarmowym. Ponadto jest w zgodzie z wiarą;
zwierzęta nie mają DUSZY! Nie mają duszy???
A kto tę duszę widział u człowieka!
Paranoja.

Eutanazja, to nie tylko skrócenie cierpienia w nieuleczlnej chorobie,
ale też godziwy sposób odejścia dla każdego człowieka,
który przeżył czas życia i musi odejść, bo takie są prawa natury.

Jeśli jest kompletnym wrakiem wymagajacym stałej opieki,
to jaki jest sens jego istnienia?
Powrót do góry Go down
https://humor-ole.forumakers.com
Fionka
specjalistka nie tylko od kawy
Fionka



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime13/1/2013, 02:25

Baba napisał:
niedawno mialam sytuacje gdy moj kot umieral - w pierwszym odruchu powiedzialas ze niepotrzebnie sie meczy, a skad wiedzaialas ze sie meczy, dlaczego przypuszczalas, ze nie ma szansy na wyzdrowienie/

dokładnie powiedziałam: przynajmniej się już nie męczy ... bo to było już po ...
zresztą jak mi napisałaś jakie były objawy, powiedziałam, że słusznie zrobiłaś...
nadal tak uważam ...
Ale nie wiem czy sama umiałabym podjąć taką decyzję ...

Admin napisał:
Łatwiej podjąć taka decyzję w przypadku zwierzaka,
i tu też nie wiem czy łatwiej...człowiek może powiedzieć czego potrzebuje, co go boli, co mu pomaga i jak można pomóc ...
na tej podstawie jakiś sąd o sytuacji można sobie wyrobić.
Zwierzak cierpi i nie powie nic.
Powrót do góry Go down
Admin
admin
Admin



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime13/1/2013, 11:33

Fionka napisał:
człowiek może powiedzieć czego potrzebuje, co go boli, co mu pomaga i jak można pomóc ...
na tej podstawie jakiś sąd o sytuacji można sobie wyrobić.

Zwierzak cierpi i nie powie nic.

Fionka

a co zrobić? w sytuacji, kiedy z człowiekiem brak kontaktu.
Tak było :1303: Stan terminalny trwał długo, bardzo długo :1407:
Niestety, czasem staje się w obliczu takich dylematów, ale nie uważam,
że nadmierne poświęcenie dobrze wpływa na opiekuna.

Napisałam, że łatwiej podjąć decyzję w wypadku zwierzaka,
ale to też nie jest takie proste :1407:
Przez długi, bardzo długi czas pozostaje smutek.
Ostatnio synowa znalazła w necie prawie kopię naszego piesa, łza się w oku zakręciła. :1303:
Powrót do góry Go down
https://humor-ole.forumakers.com
Admin
admin
Admin



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime13/1/2013, 20:26

wkurzona

Cytat :
Konia z rzędem temu ( to taki żart, swego konia nie oddam nikomu)
kto przypomni autora słów, które padły w TVN24.

''Od tematu eutanazji nie uciekniemy , bo za chwilę starszych ludzi będzie więcej niż młodych''
..

Cytat :
Lila, to prawda, co napisałaś? Wiele mądrości nie oczekuję od polityków, ale zeby aż tak?

Cytat :
''Fakty po faktach'' - rozmowa socjologa Czapińskiego,
prof. Maruszewskiego
i Kolendy- Zalewskiej.

Kłamstwo. Po prostu przeBIEGŁOŚĆ zły2 w opowiadaniu kłamstw na chwałę PiS.
Autorka rzekomego cytatu z wypowiedzi prof. Maruszewskiego
powinna umyć uszy, nie przepisywać cudzych zdanek z netu,
a jeśli już musi, bo sama niewiele ma powiedzenia,
to należy podawać źródło! link, adres do tekstu. uwaga2010
Bajki koniom w stajni mruczeć, nie wciskać kitu ludziom.
Różne kantfirmy za pozytywne komenty na Allegro płacą po 10 groszy w pakiecie. Ciekawe ile płaci partia sPiSana na straty. dno

Proszę posłuchać rozmowy profesorów, takie zdanie nie padło z ust prof. Maruszewskiego, Czapinskiego
Jeśli ktoś nie ma czasu na całość, /w pierwszej części A. Hofman/ proszę słuchać dyskusji od 20 minuty.
rozmowa - Fakty po faktach - KLIK TUTAJ
Powrót do góry Go down
https://humor-ole.forumakers.com
Admin
admin
Admin



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime13/1/2013, 20:32

Co sądzisz o eutanazji? 226
Co sądzisz o eutanazji? 227
Co sądzisz o eutanazji? 228

heart
Powrót do góry Go down
https://humor-ole.forumakers.com
kazdy
Gość
Anonymous



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime14/1/2013, 21:04

kazdy powinien miec prawo do tego zeby decydowac!!!!!!
Powrót do góry Go down
Baba
była i się zmyła :)




Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime14/1/2013, 21:23

i tu wlasnie jest pies pogrzebany ...... kazdy powinien miec prawo do decyzji - trudniej jest gdy za osobnika musi zadecydowac ktos inny kto jest albo rodzina albo wlascicielem . Choc wlasciciel w dzisiejszych czasach to tez rodzina - adoptowana, ale rodzina. Niewiele osob bierze do domu zwierzaki po to by je miec, ale po to by je kochac i by miec w zamian kochajacego czworonoga
Powrót do góry Go down
Admin
admin
Admin



Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime15/1/2013, 09:00

Cytat :
O szokującym przypadku śmierci na życzenie, do którego doszło w ubiegłym miesiącu, poinformowała niderlandzkojęzyczna, liberalna gazeta belgijska "Het Laatste Nieuws".

Dziennik podał, że mężczyźni, którzy urodzili się głusi nie mogli znieść myśli,
że wkrótce mogą również oślepnąć, co uniemożliwiłoby im komunikację ze sobą.

Bliźniacy spędzili całe życie razem. Dzielili pokój w domu rodzinnym,
a gdy dorośli obaj zostali szewcami.
Po wyprowadzce od rodziców przenieśli się do wspólnego mieszkania.

"Het Laatste Nieuws" podkreśla, że głuchota nie przeszkadzała im,
by wieść szczęśliwe życie.
Wszystko zaczęło się zmieniać kilka lat temu,
gdy bracia zaczęli powoli tracić wzrok.
"Myśl, że nie będą się mogli widzieć była dla nich nie do zniesienia" - podaje dziennik.

Zgodnie z belgijskim prawem eutanazja jest dozwolona,
jeśli osoba pragnąca zakończyć swoje życie jest pewna swojej decyzji,
a lekarz orzeknie, że cierpi ona nieznośny ból.

Belgijscy bliźniacy nie byli jednak śmiertelnie chorzy,
nie cierpieli również fizycznego bólu.
Jednak mimo to lekarze Szpitala Uniwersyteckiego w Brukseli przystali na prośbę braci.


Podwójna eutanazja została przeprowadzona 14 grudnia. (PAP)

źródło: KLIK TUTAJ
Powrót do góry Go down
https://humor-ole.forumakers.com
Sponsored content





Co sądzisz o eutanazji? Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzisz o eutanazji?   Co sądzisz o eutanazji? Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Co sądzisz o eutanazji?
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
humor-ole :: SPOŁECZEŃSTWO :: Rodzina-
Skocz do: